KIVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KIVI

KIVI forum
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Tunis

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Fufi
Početnik
Početnik
Fufi


Male
Number of posts : 209
Age : 31
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 2008-08-11

Tunis Empty
PostSubject: Tunis   Tunis EmptyMon Aug 11, 2008 1:01 pm

evo, sad za sve kojima nisam ispričo, tu ću napisat svih tjedan dana i staviću par slika. Pa evo...

Za sat i 50 min smo iz zgb-a sletili u Tunis (gl. grad države) umjesto u Monastir, kako je pisalo u aranžmanu.
Tunis Img_7810
Aerodrom u Tunisu

Nakon šta samo prošli sve preglede i štatijaznamšta, sjeli smo u bus i počeli svakog bacat u njegov hotel. Jedino šta je put trajo 2 sata iz Tunisa u Port el Kantaoui, al ajde... I stigo ja pred hotel.
Tunis Img_7910
El Hana Hannibal Palace Hotel 5*; pogled iz hodnika

Vidim, zgodno. Onako 5* gore (s tim da je jedna izbljeđena, a jedna ne radi po noći; uskoro ću stavit slike). I onda stvar s recepcijom, to prođemo i odemo u sobe. Soba ok, nije premala, nije prevelika. Kupaona super, a pogled s balkona... Sami prosudite
Tunis Img_7911 Tunis Img_7912 Tunis Img_7910

I još k tome, prvi dan nismo imali frižider koji je uključen u cijenu i raspoloživ u svakoj sobi. Kao...
Restoran je super. Ogroman prostor, miljon stolova, 6 švedskih stolova, svaki dan druga jela (i još k tome fina jela :cheers: ), konobari odlični. Sve pet.
Isto za cocktail bar. Tamo je bio Frenki koji je uvijek bio pristupačan i sve do zadnjeg dana kad smo im napisali svašta u knjigu žalbe, a njega i konobare iz restorana pohvalili. Onda je samo došo po narudžbu i donio nam. :cry:

Port el Kantaoui
/č. port el kantaui/ Mali gradić, simpatičan. Ima malu medinu koja je i na tom nekom trgu.
Tunis Img_7811
Trg i medina u Port el Kantaouiju

Prekoputa trga nalazi se velika turistička šoping galerija koja ima čak više od 400 kvadrata. (moš mislit...)
Tunis Img_7812
Tourist shopping gallery


Sousse
/č. Sus/ Veći grad, zmazan i smrdi. Stari i ja smo išli s taxijem, i to do medine. I sad stignemo, uzme nam 40 TD, a od medine ni traga. Al ajde, prvi put smo pa nismo znali kak medina izgleda. I pitamo nekog čiču da nam kaže di je medina, a on nama: "1 kilometer ahead." I dobro, onda smo još pješačili i nakon dobrih pol sata lutanja, stigli smo do medine. Niš posebno u biti, ko kod nas sajam, samo triput zbijenije i trgovci te povlače u svoje dućane. Doslovno. Tam smo bili dva sata i onda smo krenuli natrag za Port.
Tunis Img_7913 Tunis Img_7914
Zidine medine u Sousseu


Last edited by Fufi on Mon Aug 11, 2008 2:12 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.folkshowbiz.bloger.hr
Fufi
Početnik
Početnik
Fufi


Male
Number of posts : 209
Age : 31
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 2008-08-11

Tunis Empty
PostSubject: Re: Tunis   Tunis EmptyMon Aug 11, 2008 1:40 pm

Sahara
U četvrtak ujutro smo krenuli na izlet od 48 sati i 1 100km. Cilj za prvi dan bio je Tozeur u kojem smo spavali. Na putu do tamo smo stajali u Kairouanu i Gafsi.

Kairouan
/č. kairuan ili keruan/ Jedan od 4 sveta grada muslimana. Stali smo kod tog minareta i tamo smo slikali i kupovali suvenire, a ulaz u sam minaret je bio zabranjen jer nismo muslimani.
Tunis Img_8010
Minaret u Kairouanu

Odma do zidina prekoputa minareta je groblje na kojem je pokopan sin generala Romela (WWII) (bar mi je tako rečeno).
Tunis Img_8010
Groblje u Kairouanu

Iz Kairouana idemo u Gafsu na ručak, a iz Gafse direktno u Tozeur u hotel.

Tozeur
/č. tozer/ Mali gradić, dosta urušenih kuća zbog nedostatka materijala, tj., para za materijal.
Tunis Img_8110
Velika vaza u Tozeuru

Hotel, mali, zgodan, 3*. Očekivo sam katastrofu iznutra, al sam se bome ugodno iznenadio. Stoput bolji i čišći od Hannibala koji ima 5*, a ovaj je još k tome u pustinji. Hotel se zove Phedra /č. fedra/.
Tamo smo samo ostavili stvari i odma smo krenuli u džipove na safari. Obišli smo dvije oaze, Chebiku /č. šebiku/ i Tamerzu.
Tunis Img_8210 Tunis Img_8310
Chebika i Tamerza

Nakon oaza smo se još vozikali po dinama i onda smo išli tamo di je George Lucas snimio ratove zvijezda.
Tunis Img_8410

I nakon toga smo išli u hotel na noćno kupanje u bazenu i onda spavat. Iduće jutro smo gledali izlazak sunca, a slike nemam. :tongue: Nakon doručka, otišli smo iz hotela i krenuli prema Douzu di smo jahali deve, ali smo stali na Slanom Jezeru (Chot El Jérid; /č. šot el džerid/) i tamo smo skupljali saharsku sol, testirali slanoću jezera (lokvica, zapravo, jer je ljeto i jezero polako isušuje; jezero je crvene boje) tako šta bi rane umočili u vodu i onda vrištali kak peče; i kupovali smo pustinjske ruže.
Tunis Img_8411 Tunis Img_8412
Chot El Jérid

I sad krećemo u Douz na jahanje deva /č. kamila/ :tongue: .


Last edited by Fufi on Mon Aug 11, 2008 1:59 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.folkshowbiz.bloger.hr
Fufi
Početnik
Početnik
Fufi


Male
Number of posts : 209
Age : 31
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 2008-08-11

Tunis Empty
PostSubject: Re: Tunis   Tunis EmptyMon Aug 11, 2008 1:58 pm

Douz
/č. duz/ Zove se još i "Vrata pustinje" jer je najjužniji grad u Tunisu, a i na samoj granici je sahela i sahare. Tamo smo jahali deve, pola sata u pustinju, 5 min odmor i pola sata natrag. Izležavali smo se na dini, arapi su nam nudili sve i svašta za kupit (od kole i raznih turbana do jahanja arapa {mislim na konja!} za 5 TD)
Tunis Img_8413 Tunis Img_8510

Nakon deva smo krenuli prema Matmati di smo ručali.

Matmata
Matmata je grad koji je od svih drugih razlikuje po obliku kuća. Naime, kuće u Matmati nisu građene od cigle, s temeljima i to sve, nego su udubljene u zemlju zato šta je ispod zemlje hladnije.
Tunis Img_8511
Kuća u Matmati

Tamo blizu je jedan restoran u kojem smo ručali, i to kus kus. Nakon ručka smo krenuli na zadnju točku izleta - El Jem.

El Jem
/č. el džem/ Grad u kojem su rimljani izgradili amfiteatar za gladijatorske borbe, a danas se u njemu održavaju koncerti.
Tunis Img_8610
Amfiteatar u El Jemu


I to je sve. Nakon El Jema otišli smo natrag u Port el Kantaoui, subotu smo proveli na bazenu, u šopingu i u pakiranju, a u nedelju smo krenuli prema Tunisu i otišli za zgb, tj., goricu. :cry:


Još slika možete vidjet ovdje i ovdje.
Back to top Go down
http://www.folkshowbiz.bloger.hr
Silac_8
Novi član
Novi član
Silac_8


Male
Number of posts : 144
Age : 33
Lokacija : Ispred ekrana
Registration date : 2008-08-15

Tunis Empty
PostSubject: Re: Tunis   Tunis EmptyThu Aug 21, 2008 6:56 pm

OBRIŠI MI ACCOUNT!! JEBAT ĆE TE MOJ PRIJATELJ!
Back to top Go down
TnTPoWnAgEACtIvAtEd
Novi član
Novi član
TnTPoWnAgEACtIvAtEd


Male
Number of posts : 85
Age : 32
Registration date : 2008-08-16

Tunis Empty
PostSubject: Re: Tunis   Tunis EmptyThu Aug 21, 2008 8:26 pm

OVO JE SPAM!!!
Back to top Go down
Sponsored content





Tunis Empty
PostSubject: Re: Tunis   Tunis Empty

Back to top Go down
 
Tunis
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
KIVI :: Lifestyle :: Putovanja :: Svijet-
Jump to: